Theaterjournaal hoofdpagina
In première

Nederlands Theater Festival 2010


Ontmoet de theaterwereld tijdens het prestigieuze Nederlands Theater Festival in Amsterdam, dat jaarlijks het einde van het oude en het begin van het nieuwe theaterseizoen markeert.

Het festival vindt dit jaar plaats van 2 tot en met 12 september en biedt de tien beste voorstellingen van het seizoen, de genomineerden voor de Toneel Publieksprijs en een uitvoerig randprogramma vol masterclasses, verdieping en vermaak. Voor het eerst zijn ook de genomineerden voor de Gouden Krekel te zien; de beste jeugdtheatervoorstelling.

Op het festival, waar traditioneel de belangrijkste vertegenwoordigers van de Nederlandse en Vlaamse theaterwereld te vinden zijn, wordt een reeks aan prijzen uitgereikt. Hieronder ook beroemde VSCD Toneelprijzen als de Louis D'Or en de Theo D'Or, de BNG Nieuwe Theatermakersprijs en de Dioraphte Amsterdam Fringe Award. Ontmoet de theaterwereld tijdens het prestigieuze Nederlands Theater Festival in Amsterdam, dat jaarlijks het einde van het oude en het begin van het nieuwe theaterseizoen markeert.

Het festival vindt dit jaar plaats van 2 tot en met 12 september en biedt de tien beste voorstellingen van het seizoen, de genomineerden voor de Toneel Publieksprijs en een uitvoerig randprogramma vol masterclasses, verdieping en vermaak. Voor het eerst zijn ook de genomineerden voor de Gouden Krekel te zien; de beste jeugdtheatervoorstelling.

Op het festival, waar traditioneel de belangrijkste vertegenwoordigers van de Nederlandse en Vlaamse theaterwereld te vinden zijn, wordt een reeks aan prijzen uitgereikt. Hieronder ook beroemde VSCD Toneelprijzen als de Louis D'Or en de Theo D'Or, de BNG Nieuwe Theatermakersprijs en de Dioraphte Amsterdam Fringe Award.

Het Amsterdam Fringe Festival, inmiddels goed voor tientallen voorstellingen op ongeveer twintig locaties, is een festival binnen het Nederlands Theater Festival waar geen jury iets te vertellen heeft, maar waar de theatermaker regeert.
Het Fringe Festival biedt een uitgebreid 'Language No Problem' programma. De juryselectie wordt sinds vorig jaar voorzien van Engelstalige boventiteling. Het festival sluit af met het Gala van het Nederlands Theater.

Bron: I am Amsterdam




Voorstelling informatie
Première:02-09-2010
Te zien tot:12-09-2010
Website:http://www.tf.nl/

Artikelen Theaterjournaal RSS
meer artikelen...
Advertentie
redacteuren
gezocht
Nieuws
meer nieuws...
Advertenties